Nigdy nie pływałeś?

To nie problem, na nasze wyjazdy jeżdżą zarówno wilki morskie jak i osoby, które na jachtach będą po raz pierwszy.

Nie łatwo opanować żywioł jakim jest woda i wiatr, ale z Naszą pomocą profesjonalnych skipperów- nauczysz się podstaw. Żeglowanie to jedna z najprzyjemniejszych form aktywnego spędzania czasu, jak i leniuchowania na wodzie. Dlaczego? Wyobraź sobie piękne lazurowe Morze Adriatyckie, słońce, lekki wiatr… Teraz dołóż do tego swoje mięśnie i chęć zapanowania nad wiatrem.

Zapisy

Nie wpłaciłem zaliczki w terminie i przeniosło mnie na listę rezygnacji, czy mogę jeszcze jechać?

Tak, ale pod warunkiem, że są jeszcze wolne miejsca na wyjeździe. Jeśli tak, wpłać zaliczkę jak najszybciej, a my po zaksięgowaniu jej na naszym koncie przywrócimy Cię na główną listę wyjazdu.

Płatności

Do kiedy muszę wpłacić pieniądze?

Zapis nie jest ważny dopóki nie wpłacisz zaliczki (400 PLN). Zaliczkę należy wpłacić najpóźniej w następnym dniu roboczym po zapisie. Resztę kwoty musisz uregulować najpóźniej 40 dni przed wyjazdem. Niedotrzymanie tego terminu może skutkować usunięciem Was z listy uczestników i potrąceniem zaliczki!

Czy wpłynęła moja zaliczka?

W momencie zaksięgowania przez nas Twojej zaliczki otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem wpłaty.

W każdej chwili możesz także samodzielnie zalogować się do naszego systemu rezerwacyjnego. Jeśli w polu „wpłacono” widnieje suma 400 PLN, oznacza to, że zaliczka wpłynęła.

Jeśli wpłata nie została naniesiona, wstrzymaj się wtedy do następnego dnia po czasie, kiedy pieniądze powinny być na naszym koncie. Wpłaty nanoszone są zawsze około południa między poniedziałkiem a piątkiem. Jeśli pieniądze wpłynęły na nasze konto do południa, to znaczy, że zostaną zaksięgowane w systemie.

Czy możecie przesunąć termin wpłaty pozostałej kwoty na mniej niż 40 dni przed wyjazdem?

Niestety nie, ponieważ mamy zobowiązania wobec kontrahentów, które musimy regulować (i zawsze regulujemy!) terminowo. Dzięki temu macie 100% pewności, że wyjazd się odbędzie, a Wy pozostaniecie na głównej liście uczestników.

Transport

Dlaczego nie mogę dodać się ze znajomymi do wspólnego autokaru?

Jeżeli chcesz jechać ze swoimi znajomymi tym samym autokarem, musicie wybrać to samo miasto oraz ten sam standard autokaru (gwarancja autokaru XXL lub jej brak). Dodatkowo w przypadku Warszawy, musicie wybrać ten sam zakres godzin odjazdu. Koniecznie sprawdźcie, czy zaznaczyliście to samo!

Jak powinien wyglądać mój bagaż?

To, ile bagaży ze sobą zabierzecie, ma ogromny wpływ na sprawne pakowanie się do autokaru i przede wszystkim komfortowy przejazd. Dla Waszego dobra wprowadziliśmy obostrzenia (których od tego roku będziemy restrykcyjnie przestrzegać). Z naszego doświadczenia wiemy jednak, że są to normy oraz limity, które pozwalają Wam zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, a także przygotować sobie jakieś jedzenie

Bagaż może się składać z:

  • bagażu podręcznego – maks. 5 kg, maks. 55x40x20 cm (przekroczenie tego limitu obowiązuje dopłata 100 PLN)
  • bagażu głównego – maks. 15 kg (za każde rozpoczęte 5 kg ponad limit obowiązuje dopłata 100 PLN), suma wymiarów maksymalnie 148 cm!
  • sprzętu – czyli wakeboard, lub rolki, lub longboard, lub rakiety do tenisa

Możecie zabrać coś więcej, lecz wtedy obowiązuje dopłata 100 PLN za KAŻDY dodatkowy komplet lub za przekroczenie wymiarów.

Bardzo prosimy również o niezabieranie ze sobą twardych walizek, lecz miękkie torby podróżne ze względu na dużo lepszą pakowność w luku bagażowym. Zrozumcie: te obostrzenia są tylko dla Was, aby podróż była bezpieczna (hamulce i retardery muszą wytrzymywać obciążenie na drogach, na pokładzie nie powinno być bagaży) oraz komfortowa (wolna toaleta, brak luźnych sprzętów w autokarze).

Z jakich miast (i skąd) odjeżdżają autokary?

Na tych wyjazdach autokary będą odjeżdżać z: Warszawy, Łodzi i Katowic. Oczywiście zorganizujemy także odjazdy z innych miast, jeśli zbierze się odpowiednia grupa.

Czy autokary są komfortowe?

Autokary, którymi jeździmy to najwyższa półka – nowe, czyste i eleganckie.

Jeśli jednak szczególnie zależy Wam na komforcie możecie za 100 PLN dokupić gwarancję autokaru XXL, która zapewnia miejsce, z o wiele większą przestrzenią na nogi.

Wygodnej podróży!

Zakwaterowanie

Jak wyglądają jachty?

Jachty którymi pływami to duże jednostki, są wygodne, ale jak to na żaglach bliżej im do wielkiej przyczepy kempingowej niż do **** hotelu. Ogromnym plusem jest to, że na każdym wyjeździe mamy jednostki o długości min. 43 stóp, gdzie rozkręcają się najlepsze domówki  Większość łodzi może być nadgryzionych zębem czasu, ale są w pełni funkcjonalne i dobrze przygotowane do rejsu! Istnieje możliwość dopłaty 100 zł i zakwaterowania na bardziej przestronnym jachcie w wersji „LUX”.

Kto jest z Nami na jachcie?

Yachty są 10-osobowe. W skład załogi każdego jachtu wchodzą 1-2 osoby z obsługi – zawsze skipper (sternik morski), czasami też pilot-organizator.

Jak wygląda nocleg na jachcie?

Łóżka (koje) wewnątrz mogą być dwuosobowe, jednoosobowe lub piętrowe. Na każdym jachcie jedna osoba i skipper śpią w mesie (salonie), a 8 osób w dwuosobowych kajutach. Możliwa jest gwarancja spania w dwoosobowej kajucie (a nie w mesie) – opcja dostępna w systemie – w cenie 100 zł/os. Możliwe jest też wykupienie pustego łóżka za dodatkową opłatą w cenie 1300 zł tak, abyście byli na jachcie jedynie ze swoją ekipą, albo sami w kajucie.

Wyposażenie

Każda łódka posiada aneks kuchenny, w którym bez problemu przyrządzimy posiłki. Są one wyposażone w kuchenkę, lodówkę, a niektóre również w piecyk. Na pokładzie jest także toaleta z WC oraz prysznicem. Jachty nie zawierają w standardzie ręczników.

Czy mogę wybrać osobę, z którą chcę być na jachcie?

Oczywiście! Po wpłacie zaliczki i jej zaksięgowaniu, w systemie rezerwacyjnym masz możliwość wyboru znajomych, z którymi chcesz być na jachcie.

Bezpieczeństwo

Czy ubezpieczenie zawarte w cenie wystarczy w razie wypadku?

W cenie wyjazdu oferujemy sprawdzone ubezpieczenie. Jeszcze nie zanotowaliśmy przypadku, aby były z nim jakiekolwiek problemy. Jest to ubezpieczenie do sumy 80 000 PLN, które w 99,5% wystarcza nawet na bardzo skomplikowaną hospitalizację oraz ew. transport helikopterem, a nawet późniejszy przelot poszkodowanej osoby do kraju.

W cenie wyjazdu jesteście ubezpieczeni w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” Spółka Akcyjna na sumę:

  • koszty leczenia i assistance – 80 000 PLN,
  • NNW (trwały uszczerbek na zdrowiu/śmierć) – 20 000 PLN,
  • OC – 50 000 PLN,
  • utrata, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu podróżnego – 2000 PLN
Kto jest z Nami na jachcie?

Yachty są 10-osobowe. W skład załogi każdego jachtu wchodzą 1-2 osoby z obsługi – zawsze skipper (sternik morski), czasami też pilot-organizator.

Czy nasze autokary są bezpieczne?

Wszystkie nasze przewozy obsługują 3 firmy o świetnej renomie. Od sezonu 2017/2019 kładziemy zwiększony nacisk na standard autokarów oraz na kulturę i proklienckie podejście kierowców. Autokary i kierowcy to jedyny aspekt wyjazdu, który ocenialiście nieznacznie poniżej 5,0/6. Dlatego postanowiliśmy położyć szczególny nacisk na ten element.

Staramy się jeździć autokarami wyłącznie z roczników 2015-2017. Kierowcy są wysoko wykwalifikowani i doświadczeni na trasach międzynarodowych. Staramy się (w przeciwieństwie do innych firm), żeby autokary nie były przeładowane (limity bagażowe).

Czy na wyjeździe nie ma bałaganu przy tak dużej liczbie uczestników?

Absolutnie nie! Na naszych wyjazdach panuje ład i porządek. Zamieszanie jest możliwe, ale tylko podczas szaleństw na parkiecie czy Bibie na wodzie. Nad każdym wyjazdem czuwa (w zależności od liczby uczestników) kilku pilotów. Każdy pilot odpowiedzialny jest za grupę około 40-50 osób. Na potwierdzenie naszych słów możecie odwiedzić nasz profil na Facebooku i na własne oczy przekonać się, co uczestnicy sądzą o naszych wyjazdach. Świetna organizacja (m.in. koordynator pilotów, smsy informacyjne, teczki uczestnika, plany imprezowe, instrukcje postępowania w centrum medycznym) to nasz wizytówka!

Czy na wyjeździe będziecie organizować jakieś atrakcje?

Oczywiście! Taka właśnie jest formuła naszych wyjazdów i jest to naszym punktem honoru. Na każdym wyjeździe organizujemy konkursy, imprezy, losowania nagród, czy Bibę na wodzie. Czeka na Was prawdziwa moc atrakcji. Ich ilość zależy często od ceny, terminu i kategorii wyjazdu.

Do zobaczenia!